POZOR !

Koncem února k odběru štěňata malinoisů ze spojení Barbar Mi-Ji a Laika vom Haus Penz

podrobnosti a kontakt

 

Pro ty, co mne neznají, bych se chtěl úvodem představit.

Kynologii se věnuji od roku 1963, kdy jsem od rodičů dostal svého prvního psa, Německého ovčáka bez PP Kazana. Složil jsem s ním zkoušky ZM,ZV1 a ZV2 a stal jsem se okresním přeborníkem. Záhy jsem ale poznal, že jsem se při výcviku dopustil dosti chyb a navíc, že se kynologii nelze věnovat plnohodnotně se psem bez PP. Na radu svého velkého pejskařského učitele Pepíka Čmejly jsem Kazana prodal na Grabštejn a sháněl štěně NO. Bohužel štěňata zrovna nebyla a tak jsem vzal za vděk(naštěstí) asi tříletou fenou Bellou z Partyzánu, kterou jsem uchovnil a těšil se na první štěňata - A vrh německých ovčáků z Uliček- po Mistru ČSSR Herovi z Diny.

Zbylo mi nejmenší celočerné štěně Aran z Uliček, se kterým jsem jsem složil ZM,ZV1-3, OP1-3, SP1, IPO(tehdy bylo jednostupňové) a pětkrát jsem se probojoval na Mistrovství České republiky. Celý život jsem zůstal věrný jedné organizaci a to v době Svazarmu, Svazu chovatelů, opět Svazarmu a nyní ZKO ČKS. V Roudnici jsem dlouhá léta dělal výcvikáře a někdy od roku 1975 jsem předsedou. Spolu s Honzou Štolcem, Michalem Vološčukem, a Pepou Čmejlou jsem stál u zrodu Podřipského poháru. Dělal jsem spoustu dalších funkcí na Krajské úrovni, poradce chovu NO, tetovače atd. V současné době jsem místopředseda ČKS a prezident Czech Malinois Clubu. Nikdy jsem neupřednostňoval své vlastní priority před prací instruktora a před pomocí ostatním.

 Podařilo se mi na cvičáku dát dohromady dobrou partu lidí, kteří vědí co chtějí. Vybudovali jsme novou klubovnu, kterou stále zvelebujeme.